ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Dom, Ogórd

Wkłady do kominków – o czym trzeba pamiętać podczas wyboru

Kominki cieszą się ogromną popularnością wśród posiadaczy domów. Nie tylko dają one klimatyczną atmosferę w zimie, lecz również służyć mogą jako skuteczne źródło grzania. Żeby mogło tak być, to wybierać trzeba modele dedykowane do tego celu, to znaczy przede wszystkim posiadające odpowiednie wkłady kominkowe kawmet. Obecnie wśród takich wkładów najpopularniejsze są dwa rozwiązania, czyli stalowe i żeliwne. Oba posiadają swoje wady i zalety, z którymi warto zaznajomić się przez zakupem.

Z pewnością lepiej jest poświęcić jakiś czas na szukanie i nieco większą kwotę, ale znaleźć model jaki idealnie spasuje. Wkłady kominkowe Hajduk żeliwne są bardzo solidne i trwałe. Ze względu na charakterystykę tego materiału nagrzewają się wolniej, ale też i znacznie dłużej akumulują energię cieplną. Żeliwo to jednak dość kruchy materiał, z tego też powodu należy być ostrożnym z eksploatacją. Jeśli pojawią się gwałtowne skoki temperatur czy nierówności w ogrzewaniu, to takim przypadku wkłady kominkowe kratki mogą popękać.

Takich problemów nie będzie z wkładami stalowymi, które są znacznie odporniejsze na uszkodzenia mechaniczne. Stal znacznie gorzej akumuluje ciepło, tak więc aby zwiększyć wydajność takie wkłady kominkowe Defro wykładane są od wewnątrz cegłami ze specjalnego materiału. W przypadku modeli stalowych wytwórcy często stosują dodatkowe rozwiązania, których nie ma w żeliwnych wkładach, takie jak przykładowo komory z wtórnym spalaniem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz