To pytanie pewnie każdy kupujący mieszkanie zadawał sobie przynajmniej parę razy. Bo także oraz decyzja do najprostszych nie należy. Obecnie na rynku nieruchomości mamią coraz atrakcyjniejsze oferty całkiem nowych mieszkań jak z bajki – dom na sprzedaż kraków. Niejednokrotnie są one położone w cudnych zakątkach w różnych częściach miasta bądź na jego obrzeżach.

Deweloperzy proponują również szereg udogodnień, na przykład w postaci ochroniarzy, jacy gwarantują bezpieczeństwo na osiedlu, na którym wyprzedawane są mieszkania. Z kolei mieszkania z rynku wtórnego to inwestycja o wiele tańsza oraz często nie wymagająca nadmiernie zaawansowanych prac remontowo-wykończeniowych.

Trzeba niemniej jednak pamiętać, że każda z tych opcji posiada zarówno właściwe jak i złe aspekty. Po raz dodatkowy koronną rolę muszą odegrać nasze preferencje oraz możliwości finansowe. Jeśli jesteśmy w stanie zainwestować wyższą kwotę i zdobyć za nią bardziej surowy stan, niemniej jednak za to śmiały oraz na przykład w atrakcyjnej lokalizacji, wtenczas propozycja deweloperska jest trafnym rozwiązaniem.

Jednak dla osób ceniących tańsze i pewniejsze rozwiązania, miejsce zamieszkania z rynku wtórnego odpowiedniej spełni ich oczekiwania, bo, zależnie od jakości danej nieruchomości, nakład sił i pracy będzie z pewnością o wiele mniejszy aniżeli w oryginalnych i surowych mieszkaniach. Wysokie, w wielu przypadkach na domiar tego zdobione, mieszkania w kamienicach stwarzają gigantyczne możliwości aranżacyjne. Plusów jest de facto niesłychanie mnóstwo. Miejsce zamieszkania w kamienicy kojarzy się z olbrzymią przestrzenią do wykorzystania. Mimo że w wielu przypadkach metraż ten sam, w blokach zawsze będzie ciaśniej. Praktycznym minusem wydaje się być właściwie jedynie sprawa ogrzewania, albowiem grubsze mury oraz wyższe ściany trudniej ogrzać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like