O zaletach permanentnego makijażu miało się okazję przekonać wiele kobiet. Przede wszystkim daje on naprawdę wysoką trwałość, nawet do kilkunastu miesięcy, i w tym czasie w zasadzie nie ma potrzeby jego poprawiania i spędzania czasu przed lustrem. Dlatego też świetnie sprawdza się u kobiet, które nie umieją się same dobrze malować lub zwyczajnie nie mają na to czasu i ochoty.

Sam zabieg przypomina trochę wykonywanie tatuażu, lecz jedna rzecz jest w nim inna. Mianowicie barwnik wprowadza się znacznie płycej pod powierzchnię skóry, dzięki czemu nie pozostaje tam na stałe, a z czasem się wchłania. Z reguły efekty utrzymują się od kilkunastu miesięcy do paru lat. Rzecz jasna podczas jego wykonywania bardzo ważne musi być zachowanie procedur i środków ostrożności, bo mimo wszystko to jest inwazyjny zabieg. Z tego też powodu makijaż permanentny Gdynia powinno się wykonywać jedynie w porządnych gabinetach, dysponujących odpowiednim sprzętem i doświadczeniem.

Nie każdy też może go wykonać, na przykład przeciwwskazaniem będzie ciąża, alergie na pigmenty czy też niektóre choroby. Przeważnie całość jest podzielona na dwa etapy. Przed zaczęciem pierwszego należy się przygotować biorąc leki na opryszczkę przez kilka dni wcześniej. Wkłuwanie pigmentu pod skórę trwa najczęściej dwie do trzech godzin, choć czasami może się to przedłużyć. Nie jest to zupełnie bezbolesne, u części pań pojawia się wyłącznie lekki dyskomfort, lecz inne odczuć mogą silniejszy ból.

Ponieważ naruszona zostaje warstwa skóry, to często spotykanym objawem jest zaczerwienienie i obrzęk. Objawy takie to coś zupełnie normalnego i po kilku dniach powinny całkiem ustąpić. Nie będzie konieczności brania długiego zwolnienia czy urlopu, bo już na następny dzień da się pracować. Po pełnym zagojeniu skóry trzeba jeszcze raz się zjawić w salonie kosmetycznym, w celu poprawienia i skorygowania ewentualnych niedociągnięć. Zaleca się, żeby przez parę tygodni od wykonanego zabiegu ograniczać opalanie, bo spowodować ono może jakieś komplikacje.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like