Właściciele wielu tysięcy najróżniejszych blogów nie bez podstawy twierdzą, że WordPress świetnie się do tego nadaje. Konkurencja na rynku wśród systemów do zarządzania treścią jest naprawdę duża, a mimo to WP od wielu lat niezmiennie znajduje się na pozycji lidera. Z nieograniczonych w zasadzie możliwości tego systemu korzysta nie tylko ogromna liczba mniejszych blogerów, ale też duże korporacje, posiadające rozbudowane o najróżniejsze funkcjonalności serwisy.

A tak dużą popularność WordPress zawdzięcza kilku rzeczom. Po pierwsze nie trzeba za niego nic płacić, więc koszty uruchomienia projektu są nieduże. Faktem jest że sporo dodatkowych wtyczek czy skórek jest udostępniana za opłatą, ale liczba darmowych jest tak ogromna, że bez problemów znajdzie się wszystko co jest potrzebne. Mimo tego, że nic nie trzeba za system płacić, to jest on niezwykle bezpieczny i stabilny. Świetnie o to dba wielotysięczna społeczność, u której bez najmniejszego problemu można uzyskać pomoc i wsparcie.

Społeczność ta może też być źródłem interesujących pomysłów i inspiracji, które można wykorzystać do swoich projektów. Dla posiadaczy blogów istotne są również kolejne zalety WordPressa. Sama jego instalacja jest łatwa nawet dla osób nie mających dużego doświadczenia technicznego. Wszystko da się zainstalować i skonfigurować przez maksymalnie godzinę, i potem już da się publikować pierwsze wpisy. Nie trzeba przy tym znać tajemnic programowania, bowiem wszystko zrobić można przy pomocy intuicyjnego i wygodnego panelu zarządzania.

Dotyczy to zarówno instalacji wtyczek i skórek, jak też obsługą kategorii i wpisów. Przy ostatnich jest do użytku wygodny wizualny edytor, z opcją szerokiego formatowania tekstu i dodawania zdjęć i grafik. Mając już działający swój pierwszy blog należy go wypełnić jakąś zawartością. Jeśli ktoś chce, to postawić może na jedną z wybranych tematyk i trzymać się jedynie jej. Lecz można też stworzyć blog wielotematyczny, taki jak na przykład https://www.jakprowadzicbiznes.info/, takie serwisy także cieszą się dużym zainteresowaniem odwiedzających.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like