Dom, Ogórd

Tapety 3D – dlaczego się cieszą taką popularnością

Jakiś czas temu wiele osób twierdziło, że klasyczne tapety powoli tracą bytu na rzecz innych wykończeniowych materiałów. Rzeczywiście w pewnej chwili tak było, ale wszystko uległo zmianie dzięki opracowaniu metody drukowania fototapet. I okazało się nagle, że da się mieć na ścianie praktycznie dowolny motyw czy zdjęcie, bez ograniczania się do nudnych wzorków czy jednolitych kolorów.

Aktualnie w firmach oferujących tego typu produkty kupujący do dyspozycji mają od kilkuset tysięcy do czasem i paru milionów różnych wzorów, co oznacza że możliwości pod tym względem są nieograniczone. Pośród nich coraz większa pula to fototapety 3d, jakie z uwagi na swój wygląd i właściwości są chętnie kupowane. Zastosowane one mogą być w praktycznie każdym wnętrzu, zarówno to może być obszerny pokój czy salon, jak też wąska kuchnia czy przedpokój.

Dobierając w odpowiedni sposób motyw można optycznie powiększyć dane pomieszczenie, dając mu głębię i charakter, co byłoby niemożliwe przy użyciu innych metod. Technologia druku pozwala na bardzo realistyczne odzwierciedlenie kolorów i motywów, przez co całość sprawia bardzo realistyczne wrażenie. Aranżacyjne możliwości są bardzo duże. Tapety 3d naklejać można na całą ścianę lub tylko jej niewielką część, wiele osób decyduje się na kilka różnych motywów, w ten sposób oddzielając różne części pomieszczenia. Istotne jest to, że przy prawidłowym naklejeniu kolory utrzymują się przez długie lata, i w tym czasie potrzebna nie będzie zmiana tapety.

Decydując się na takie rozwiązanie trzeba pamiętać, że trzeba się będzie do tego należycie przygotować. Przede wszystkim ważne jest, aby dokładnie zmierzyć ściany, na których fototapety mają być naklejane. Dostanie się je w formie przyciętych pasów, zgodnie z tym co podane zostało przy zamawianiu. Dużą uwagę należy też zwrócić przy samym montażu. Poszczególne paski przyklejać bowiem trzeba w odpowiednie kolejności, jednocześnie pilnując aby precyzyjnie dopasować wzór.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz