Dom, Ogórd

Czy warto rozważać zakup domu bliźniaczego

Aktualnie liczba dostępnych na rynku projektów domów jednorodzinnych powoduje, że w zasadzie każdy w pewnym momencie znajdzie coś wymarzonego. Klienci poza standardowymi budynkami wybierają coraz częściej także projekty domów w zabudowie bliźniaczej. Rozwiązanie to od wielu lat jest dobrze znane, lecz obecnie na powrót zaczyna wracać jego popularność, warto zatem poznać jego zalety i wady.

Przede wszystkim domy bliźniaki mają wspólną jedną ze ścian, lecz są dwoma niezależnymi lokalami. Również działka jest podzielona na dwie podobne części, i z reguły każda z nich będzie miała oddzielną bramę wjazdową i ogrodzenie. Taka konstrukcja pozwala przede wszystkim na niemałe oszczędności, związane zarówno z zakupem działki, jak też postawieniem budynku.

Jedna wspólna ściana to mniejsza ilość potrzebnych materiałów, a także znacznie mniej prac wykończeniowych czy budowlanych. W skali całej inwestycji będzie to miało przełożenie nawet na ponad dziesięć procent oszczędności, co w przypadku obecnych cen może już dać całkiem konkretną kwotę. Kolejne oszczędności mogą się pojawić przy późniejszym użytkowaniu, na przykład na zmniejszonych rachunkach za grzanie czy konieczne remonty to zrobienia. Decydując się na taką opcję należy pamiętać, że stosunkowo będzie się mieć sąsiada. Jeśli się trafi ktoś mało sympatyczny, to przy takim sąsiedztwie może być bardzo różnie. Ale jeśli z sąsiadem żadnego problemu nie będzie, to ta bliska obecność może się bardzo przydać, przykładowo do pilnowania domu podczas wyjazdów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz