Szkice domów drewnianych powinny uwzględniać ich zabezpieczenie w przyszłości, przed niszczycielskim działaniem ognia, gdyż drzewo materiałem, jaki łatwo daje się spalić. Z tego też względu projekty domów drewnianych muszą wypróbować w jaki sposób zachowuje się drewno pod wpływem obszernej temperatury. W wyniku wzrostu temperatury następuje rozkład chemiczny drzewa, który w obecności tlenu jest procesem wypalania, a w środowisku beztlenowym procesem koksowania.

Przedsięwzięcie narastającej temperatury w środowisku oksydującym prowadzi do rozkładu drzewa. Projekty domów drewnianych w tym procesie wyróżniają parę faz – domek drewniany letniskowy. Główną z nich jest faza wstępna, nazywana także bezpłomieniową. Podczas jej trwania następuje wysychanie oraz wydzielanie się lotnych substancji i produktów rozkładu drewna. Drugą jest faza kluczowa, w czasie jakiej następuje zapalenie się artykułów rozkładu drewna i rozprzestrzenienie się płomieni przez palne gazy. W minionej końcowej fazie, następuje spalenie trwałych produktów rozkładu drewna oraz ich spopielenie.

Budynek zrobiony z drewna ma to do siebie, iż jest banalny w montażu oraz nietrudno sobie z nim poradzić w sprawach typowo konstrukcyjnych. Ważnym elementem jest jednakże trafny fundament, na jakim będziemy mogli dokonywać dalszych detalów budowy aż do powstanie całości. Domy z drzewa powinny być umieszczane na rudymencie betonowym. Nie ma tu miejsca na rozmaite, nowoczesne technologie. Powinniśmy należycie zorganizować i przemyśleć całość konstrukcji, też pod względem finansowym.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like