Inne

Dlaczego fototapety i tapety 3D cieszą się takim zainteresowaniem

Jeśli ktoś myślał, że klasyczne tapety stały się wspomnieniem, to pomylił się mocno. Faktem jest, że przez jakiś czas rzeczywiście klienci mniej się nimi interesowali, ale to po prostu wynikało z niezbyt dużego wyboru. A że na rynku pojawiło się dużo zagranicznych producentów, mających w ofercie ciekawe motywy i wzory, to miało to przełożenie na naprawdę duży wybór. Ogromną rewolucję w tym segmencie wykończenia wnętrz także zrobiły fototapety. Idea jest bardzo prosta, zamiast oferować już gotowe motywy można wydrukować to, co zamówią klienci. I nagle okazało się, że na swojej ścianie nakleić można zdjęcie gór czy lasu, jakiś abstrakcyjny motyw czy nawet swoją fotografię, jeżeli będzie odpowiedniej jakości.

Aktualnie w bazach firm mających takie usługi w ofercie dostępnych jest wiele milionów grafik i zdjęć, tak więc niejednokrotnie trzeba przeznaczyć sporo czasu na poszukiwania czegoś odpowiedniego dla siebie. Tradycyjne budynki, pejzaże czy miasta bez przerwy się cieszą dużym zainteresowaniem, podobnie jak motywy kulinarne, roślinne czy zwierzęce. Lecz zaawansowane metody projektowania, a co najważniejsze kreatywność grafików cały czas dają coraz to nowe inspiracje i pomysły. Na przykład w ostatnich czasach coraz większą popularnością cieszą się fototapety 3d do sypialni, z uwagi na to, jak wyglądają.

Niejednokrotnie na takich tapetach się pojawiają tunele, drogi czy mosty, lecz przedstawione w taki sposób, że dają przestrzenny wygląd. Bardzo ciekawie wyglądają też różnego rodzaju figury geometryczne, także tak narysowane, że wyglądają jakby faktycznie były wypukłe. Jeśli do tego dołoży się się ciekawe kolory, to całość sprawia naprawdę niezwykłe wrażenie. Ponieważ tego typu motywy są bardzo zwracające uwagę i wyraziste, to należy je umiejętnie skomponować z resztą wystroju. Z reguły tego typu tapeta 3d zostaje naklejona na najbardziej widoczną ścianę w pomieszczeniu, a pozostałe albo są malowane, albo też nakleja się na nie jakąś delikatną tapetę w neutralnym kolorze.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz