ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Zdrowie, Medycyna

Jak efektywnie poradzić sobie z żałobą?

Nowoczesny świat wymaga współpracy psychologów z coraz młodszymi pacjentami. Niezmiernie często są to dzieci, będące nawet w wieku przedszkolnym. Powody wizyt dzieci u psychologa są nadzwyczaj przeróżne – ma prawo to być choroba, jaką jest zespół ADHD, opóźnienie w rozwoju, zakłócenia po traumatycznym przeżyciu, trudności z mówieniem i dziesiątki innych wydarzeń, które miały wpływ na psychikę dziecka.

Psycholog funkcjonuje równolegle z dziećmi oraz ich rodzicami – przetestuj terapia indywidualna radom. Psycholodzy dziecięcy funkcjonują w wielu punktach – w poradniach psychologicznych, w szkołach oraz w poradniach niepublicznych. W trakcie ustalania terminu pierwszej wizyty wypada się zapytać, czy na pierwsze spotkanie nadejść z dzieckiem, czy bez niego. Zdarza się, że pierwszy kontakt polega na rozmowie z rodzicami, na przeprowadzeniu poprawnego wywiadu, omówienie kłopotu, założenie celu i przygotowanie się do dalszej pracy z dzieckiem. Im o wiele bardziej złożony kłopot, tym porządniej należy się do niego przygotować.

Odpowiednio, gdyby rodzice spisali sobie wszystkie trudności, wątpliwości, pytania, im więcej szczegółów podadzą na pierwszym spotkaniu, tym porządniej psycholog przygotuje się do pracy z dzieckiem. Nie można na początku określić, jak wielu spotkań będzie wymagała terapia. Na ogół, po paru spotkaniach z dzieckiem, psycholog omawia postępy terapii z rodzicami, wszyscy z kolei przekazują doktorowi swoje spostrzeżenia – na tej bazie podejmowana jest wspólna decyzja, co do dalszego działania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz