Właściwości prozdrowotne białej szałwii zostały już dawno potwierdzone w badaniach naukowych. Można o nich przeczytać także na stronie GoldenTeacher. Zioło to działa jako antyoksydant, a także wspomaga leczenie różnych schorzeń o podłożu bakteryjnym i wirusowym. biała szałwia uwalnia także jony ujemne, neutralizujące jony dodatnie aktywne w powietrzu. Mogą one powstać na przykład z pleśni albo z sierści zwierząt domowych. Z tego powodu też zmniejsza niebezpieczeństwo powstawania chorób związanych z układem oddechowym albo uczuleń.

Korzystny wpływ białej szałwii udokumentowany został w wielu badaniach uniwersyteckich. Okazało się, iż biała szałwia może być pomocna w profilaktyce schorzeń nowotworowych. Posiada też oddziaływanie zmniejszające stany zapalne a także antybakteryjne. Niektóre z badań ukazały również, że w roślinie tej znajduje się związki chemiczne odpowiedzialne za zmniejszenie stresu a także polepszenie nastroju. Kiedy zapali się kadzidło w sypialni, to można uwalniać się od napięć oraz od lęków. Można także spostrzec poprawę, jeżeli chodzi o jakość snu.

Na portalu podane jest także, w jakich miejscach białą szałwię można zakupić. Będą to: sklepiki z ziołami, sklepy aromaterapeutyczne, a także sklepy ezoteryczne. Liście białej szałwii są związywane w pęki, a więc wystarczy je zamieszczać w naczyniu uodpornionym na ogień i podpalać. Biała szałwia ma słusznie przypisanych tak dużo wartościowych właściwości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like