Nieprzewidziany uraz może dotknąć każdego z nas. Nie trzeba wcale biegać czy grać, bo nawet wchodząc po schodach można nabawić się skręcenia kostki. Niekiedy również charakter danej pracy jest źródłem problemów z mięśniami i stawami, na przykład mogą one zesztywnieć. W każdym z takich przypadków, gdy coś się dzieje z narządem ruchu, niezwykle przydatna jest fizjoterapia Poznań.

Doświadczeni fizjoterapeuci za pomocą ćwiczeń i zabiegów mogą zdecydowaną większość pacjentów postawić do pionu, często w dosłownym tego słowa znaczeniu. O wyborze poszczególnych metod przede wszystkim będzie decydował charakter występujących problemów, bowiem w każdym przypadku co innego może być potrzebne. Przede wszystkim bardzo ważną rolę mają najróżniejsze ćwiczenia fizyczne.

Część z nich ma na celu dobrze rozciągnąć mięśnie i ścięgna, aby im przywrócić odpowiednią elastyczność i pozbyć się problemów z bólem. Inne wzmacniają kontuzjowane kończyny, co pozwala szybciej wrócić do aktywności, a równocześnie zabezpiecza przed ryzykiem ponownego urazu. Lecz Poznań fizjoterapia to również najróżniejsze zabiegi stymulujące procesy regeneracyjne i mające właściwości przeciwzapalne. Powszechnie są w nich chociażby stosowane lasery, ta metoda świetnie sprawdza się w czasie leczenia kontuzji, nerwobólów czy mięśniobólów. Światło lasera o niskim natężeniu łagodzi symptomy złamań i skręceń, a poza tym znacznie przyspiesza gojenie.

Popularne jest także użycie pola magnetycznego, co działa przeciwbólowo, łagodząco i przeciwzapalnie. Zarówno laser jak i pole magnetyczne są w zasadzie nieodczuwalne, przez co nie będą powodować żadnego dyskomfortu podczas zabiegów. Ten poczuć można przy terapii pradowej. Wykorzystuje się w niej dwie elektrody położone na ciele, pomiędzy którymi puszczony zostaje prąd o odpowiednim natężeniu. Przyspiesza to wchłanianie obrzęków i regenerację mięśni, a także ma działanie przeciwzapalne. Przy większym natężeniu prądu może się pojawić lekkie szczypanie czy mrowienie, lecz nie jest to bardzo uciążliwe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like