Decydując się jednak na samodzielne odśnieżanie dachów warto zapamiętać parę podstawowych wskazówek bezpieczeństwa. Nigdy nie pracuj osobiście – w pobliżu wiecznie ma obowiązek być ktoś, kto przybędzie Ci na ratunek, jeżeli będzie to konieczne. Niezależnie od warunków, w jakich odbywa się odśnieżanie dachów Warszawa należy poświęcić parę minut na rozgrzanie ciała, nim zacznie się pracę. Najpewniej jest usunąć śnieg stojąc na ziemi za wsparciem specjalnego narzędzia z teleskopowym uchwytem. W pewnych sytuacjach należy tylko wyeliminować śnieg i sople nagromadzone na krawędzi dachu, by pozbyć się kłopotu.

Konieczne jest podjęcie środków ostrożności przeciwko upadkom. Należy użyć szelek bezpieczeństwa przytwierdzonych do dotkliwego punktu zakotwiczenia, takiego jak np. komin. Ważne jest by używać tylko plastikowych łopatek do wyrzucania śniegu z dachu, albowiem metaliczne narzędzia z ostrymi bądź tnącymi krawędziami mogą sprawić jego poważne defekt. Odradzane jest usuwanie aż do ostatniego płatka śniegu! Istotne jest pominięcie warstwy śniegu około 10 do 15 cm, żeby zaradzić uszkodzeniu membrany hydroizolacyjnej.

Usuwając śnieg przynależy również się upewnić, iż żaden pieszy nie będzie potencjalnie trafiony zrzucanym z dachu śniegiem. W tym celu, jeżeli to potrzebne – należy zaznaczyć obszar za poparciem taśmy ostrzegawczej. Po zakończeniu kasowania pod miernym casusem nie przystaje skakać z dachu na stos śniegu – wolno zostać poważnie rannym przez upadek na słup, fragment lodu bądź też jakikolwiek inny zapomniany przedmiot.

Decydując się na skorzystanie z pełnej oferty można cieszyć się całym luksusem, ponieważ zawodowcy zajmują się wszystkim od początku do końca. Nie tylko usuwanie pokrywy śnieżnej z danej powierzchni, jednakowoż także jej dobre pryzmowanie, a na końcu wywożenie wchodzi w skład pełnej oferty. Zezwala to cieszyć się każdego dnia spokojem oraz przepychem, a też czystym dachem nie grożącym ani ludziom ani ich skończonemu otoczeniu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like