Styropian jest bardzo popularnym materiałem, wykorzystuje się go powszechnie w budownictwie i pracach wykończeniowych, ale też jako zabezpieczenie różnych przedmiotów przed wysyłką. Z tego też powodu firmy, jakie mają z nim dużo do czynienia, pomyśleć powinny o zakupie dedykowanego sprzętu do jego docinania, co poprawi znacznie ich codzienną pracę. Maszyna do cięcia styropianu nie będzie raczej jakimś ogromnym kosztem, a rzeczywiście może pomóc w realizacji zadań, i co najistotniejsze pozwolić zaoszczędzić dużo cennego czasu.

Najczęściej spotykane arkusze styropianu mają wymiary 100 na 50 cm, tak więc dobrze by było, jeśli gilotyna do cięcia styropianu umożliwi ich całkowite przecięcie, nawet po przekątnej. Bardzo przydatnym mechanizmem jest także możliwość cieniowania arkuszy. Drut oporowy zawieszony wtedy zostaje na ustawionej wysokości, dzięki czemu uzyskuje się dwie cieńsze płyty z jednej grubej.

W przypadku dobrych urządzeń można się też spodziewać opcji wycinania nietypowych kształtów, na co pozwala zawieszenie drutu oporowego w pionie. Taka funkcjonalność w szczególności się sprawdza w branży wykańczania wnętrz, gdzie niejednokrotnie potrzeba dociąć coś w nietypowym kształcie. Żeby cięcie styroduru przebiegało szybko i sprawnie, to zasilanie takiej maszyny powinno mieć odpowiednią moc. Niezwykle istotna jest też jej wytrzymałość i trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Często bowiem praca jest realizowana w niekoniecznie korzystnych warunkach, i sprzęt nie może ulec zepsuciu z jakiegoś błahego powodu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like