Każdy z nas lubi siedząc w ogrodzie, czy na łące patrzeć na barwne, delikatne motyle, unoszące się nad kwieciami, roślinami. Towarzystwo motyli świadczy o czystości danego terenu, o ekologicznych uprawach – tam gdzie stosowana jest chemia, nie uświadczymy tych pięknych owadów.

Na terenach Polski, w rozmaitych rejonach występuje około 150 typów motyli dziennych, a aby ich mieć jak najwięcej w swoim ogrodzie wystarczy zastosować bardzo łatwe zabiegi. Motyle żywią się nektarem kwiatów, musimy więc tak dobrać rośliny, by motyle najzwyczajniej w świecie miały co jeść. Motyli krzew to roślina ulubiona przez motyle, jej zapach oraz wielka ilość nektaru zwabia motyle z odległych kierunków.

Pierwiosnki, prymulki, to rośliny, jakie jako pierwsze zakwitają na wiosnę, a motyle wybitnie ochoczo korzystają z ich nektaru – w przeciwieństwie do szkodników typu usuwanie pluskwy. Aksamitki, goździki, astry, bez, maciejka też wabią tych pięknych gości. Ze względu na fakt, iż wiele owadów, w tym motyle, rozmnażają się na roślinach, a ich larwy żywią się nimi – w tym stadium rozwoju stają się szkodnikami. Najlepszym sposobem jest wydzielenie części 'dzikiego ogrodu’, w jakim nie tylko motyle, lecz oraz inne owady odnajdą miejsce dla własnego potomstwa. Pospolite mlecze, koniczyna, pokrzywa są doskonałe w tym celu. Nie wystarczy tylko posadzić kwiatki. Należy o nie dbać. Kiedy z chmur nie pada deszcze. Gospodarz musi zająć się ręcznym polewaniem. Prowadzenie ogrodu nie jest sprawą łatwą.

Warto jest wcześniej zasięgnąć wiadomości, jakie ułatwią nam zagospodarowanie powierzchni. Każde drzewko i kwiatek ma swoje zachcianki. Nie wszystkie ubóstwiają być polewane gigantyczną ilością wody. Gleba tu również odgrywa znaczące znaczenie. Bywają sytuacje, kiedy tak właściwie musimy zamówić ziemie, która zapewni naszej klarownej roślinności prawidłowy rozwój i przetrwanie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like