Podejmując decyzje o wypożyczeniu auta należy detalicznie oraz w miarę posiadanych możliwości technicznych spowodować stan techniczny samochodu. W pierwszej kolejności wypada dokonać oglądu zewnętrznej karoserii wozu pod kątem potencjalnych otarć lakieru, wgnieceń a także innych śladów defektów mechanicznych. Ważne jest również dokonanie sprawdzenia wyposażenia samochodu w koło zapasowe oraz apteczkę.

Mimo, że trudno jest dokonać sprawdzenia stanu technicznego szczegółów ukrytych, to jednakże warto przed wypożyczeniem wozu poprosić osobę obsługującą i możliwość zrobienia krótkiej jazdy próbnej. W przypadku, kiedy samochód ma ewidentne oraz widoczne ślady uszkodzeń, trzeba to zaznaczyć w protokole odbioru pojazdu lub ewentualnie w umowie wypożyczenia – my rekomendujemy wypożyczalnia samochodów Radom. Tego rodzaju czynności pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w momencie oddawania samochodu po upływie okresu zawarcia umowy o jego wypożyczenie. W sytuacji, kiedy w chwili zwrotu auta do wypożyczalni, jej pracobiorca zakwestionuje stan techniczny pojazdu czy też ewentualne uszkodzenia mogące być skutkiem kolizji drogowej, zawsze można oprzeć się na treści protokołu bądź umowy.

Skontrolowanie stanu technicznego samochodu jest też wskazane po to, aby w czasie jego użytkowania nie martwić się komplikacjami połączonymi z jego awarią oraz potrzebą wymiany na inny samochód zastępczy. Powyższe czynności należy zrealizować nawet wówczas, gdy umowa wypożyczenia auta zawiera klauzulę, że auto jest ubezpieczone od następstw możliwych zdarzeń drogowych, a postać wypożyczająca nie ponosi z tego tytułu żadnej odpowiedzialności materialnej.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like