Dzieci bardzo lubią bawić się rzeczami, którymi nie mogą. Rolą rodziców jest zapewnienie im bezpieczeństwa i pilnowanie, aby nic nieodpowiedniego nie wpadło w ich małe rączki. Lecz można maluchom pomóc w odkrywaniu świata, a świetnym sposobem na to są najróżniejsze tablice manipulacyjne. Takie tablice cieszą się dużą popularnością, ponieważ bardzo dobrze stymulują rozwój. Przymocowane są do nich elementy, które można znaleźć w większości domów. A które można przekręcać, przesuwać czy przeciągać, ćwicząc jednocześnie zdolności manualne i koordynację ruchową.

Tablice edukacyjne kupić można w wielu sklepach, zarówno nieduże, z kilkoma elementami, jak też większe, zawierające ich ponad dwadzieścia. W zależności od producenta mają one zróżnicowane przedmioty, w wielu przypadkach da się również taką tablicę spersonalizować i zdecydować, co się na niej będzie znajdować. Ale jeśli ktoś ktoś będzie miał trochę zdolności manualnych, to tego typu tablicę bez problemów będzie też w stanie samemu przygotować. Wbrew pozorom wcale to nie będzie jakiś wielki wyczyn, tylko trzeba o kilku ważnych sprawach należy pomyśleć.

Tablica sensoryczna sprawdzi się najlepiej na grubej sklejce, materiał ten jest trwały i solidny, a jednocześnie wygląda bardzo ładnie. Sklejkę trzeba dociąć na odpowiedni wymiar, a następnie ze względów bezpieczeństwa pozbyć się wszystkich kantów. W dalszej kolejności do tak przygotowanej bazy można przymocować różnego rodzaju przedmioty.

Możliwości tu jest bardzo dużo, bo użyć można kręcących się zębatek, przełączników czy lusterek, bardzo dobrze sprawdzają się także rozmaite urządzenia elektroniczne, takie jak piloty, kalkulatory czy telefony. Dobrym pomysłem będzie również wykorzystanie elementów wydających jakieś dźwięki, z tego też powodu warto znaleźć trochę miejsca na cymbałki, dzwonek albo trąbkę. Wszystkie te przedmioty należy dobrze przymocować, żeby się ich nie dało oderwać w przypadkowy sposób. Tablica edukacyjna nie powinna również posiadać żadnych drobniejszych elementów, jakie mogą odpaść, ponieważ stanowiłoby to duże zagrożenie.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like