Pojemność – ile może pomieścić? Tam, gdzie zwykły odkurzacz jest wyposażony w worek, który trzeba wymienić, gdy jest pełny, inaczej jest z odkurzaczem bezprzewodowym. Zamiast torby ma specjalny pojemnik, który należy opróżnić z kurzu, brudu i brudu, gdy jest pełny. Dzięki temu pojemnik może być używany wielokrotnie. I jest nie tylko sprytny – jest także ekonomiczny!

Ponieważ oznacza to, że nie musisz już martwić się zmianą lub zakupem worków do odkurzacza. Nie wspominając o konieczności kupowania odpowiednich toreb! Ale nawet jeśli nie musisz zmieniać worków, prawdopodobnie powinieneś spodziewać się częstszego opróżniania pojemnika. Nie zawsze ma taką samą pojemność jak wymienne worki do odkurzacza – pojemnik zazwyczaj mieści od połowy do pełnego litra, podczas gdy dobry, staromodny worek do odkurzacza może pomieścić blisko 3 litry.

Chcesz coś ekstra?

Na początek wszystkie dostępne obecnie na rynku bezprzewodowe odkurzacze mogą robić to samo – a mianowicie odkurzać. Są jednak takie, które mają szereg dodatkowych funkcji, które mogą ułatwić odkurzanie z Dyson. Może na przykład być inteligentnym wskaźnikiem, który pokazuje, kiedy należy wymienić filtr lub opróżnić pojemnik na kurz. Wśród droższych modeli znajdują się odkurzacze z systemem zatrzaskowej baterii, który umożliwia wymianę pustego akumulatora na świeżo naładowany (który zazwyczaj trzeba dokupić osobno). Niektóre modele posiadają również specjalną funkcję „wyceluj i wyceluj”, dzięki czemu cały kurz i brud w pojemniku można opróżnić jednym ruchem. sprzęt godny polecenia

Czy w rodzinie są alergicy lub inne osoby z nadwrażliwością?

Wtedy masz również możliwość zakupu bezprzewodowego odkurzacza Dyson z filtrem HEPA. Filtr, który zatrzymuje blisko 100% wszystkich drobnych cząsteczek kurzu. W ten sposób powietrze wdmuchiwane do pomieszczenia przez odkurzanie pozostaje czyste i wolne od szkodliwych alergenów. W związku z tym na rynku dostępnych jest kilka różnych rodzajów dodatkowego wyposażenia do wielu odkurzaczy, a także w naszym teście odkurzacza bezprzewodowego. To, jak zaawansowany powinien być Twój odkurzacz, zależy wyłącznie od Ciebie.

Ile należy zapłacić za bezprzewodowy odkurzacz Dyson?

Odkurzacze bezprzewodowe Dyson są dostępne praktycznie we wszystkich kolorach i rozmiarach. I w prawie wszystkich przedziałach cenowych. Od bardzo tanich, przez modele średniej klasy, po odkurzacze z wyższej półki. Możesz więc wydać kilkaset koron lub nawet kilka tysięcy koron na swój nowy odkurzacz. Podobnie jak w przypadku wielu innych rzeczy, istnieje pewna korelacja między ceną a jakością, ale można znaleźć dobry bezprzewodowy odkurzacz Dyson w bardzo rozsądnej cenie. Zanim wyjdziesz i kupisz sobie biednego, dobrze jest, abyś jasno określił swoje potrzeby i nie tylko, ile pieniędzy chcesz wydać na odkurzacz.

Dobrym pomysłem może być również porozmawianie o swoich doświadczeniach z innymi osobami, które już posiadają bezprzewodowy odkurzacz Dyson. Lub zapoznaj się z naszymi sześcioma wskazówkami, które pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

6 dobrych pytań przed zakupem nowego odkurzacza

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Potrzebujesz odkurzacza? A może chcesz zastąpić klasyczny odkurzacz wiecznie skręconym przewodem nowoczesnym modelem bezkablowym? Jest też – jak widać w naszym teście – wiele do wyboru. Ale zanim wybierzesz ten, który Twoim zdaniem wygląda najładniej, ten najlżejszy lub po prostu najtańszy, powinieneś wziąć pod uwagę pewne kwestie. Zwłaszcza jeśli chcesz skończyć z odkurzaczem, z którego będziesz zadowolony. Również w dłuższej perspektywie. Odkurzacz, który pasuje do Twojego domu, Twoich potrzeb i oczywiście także Twojego budżetu.

Zdobądź najlepszy bezprzewodowy odkurzacz do swojego domu, zadając sobie 6 ważnych pytań.

1. Jakie masz podłogi?

Większość odkurzaczy jest wyposażona w ssawkę kombinowaną, do której można w razie potrzeby wkręcać i wysuwać szczotki. Dotyczy to zarówno tych ze sznurkiem, jak i tych bez. Wspólne dla obu typów odkurzaczy jest to, że możesz zmienić w nich dysze. W ten sposób możliwa jest zmiana dyszy w zależności od tego, gdzie ma być odkurzana próżnia. Istnieją dysze na prawie każdą powierzchnię. Jeśli więc masz kilka różnych rodzajów podłóg, zaletą może być posiadanie kilku różnych dysz. Dla ułatwienia podzieliliśmy dysze na trzy grupy:

Dysze do dywanów. Masz większe lub mniejsze dywany? W takim razie zmotoryzowana dysza jest dobrym wyborem. Ssawka posiada obrotową szczotkę, która „wstrząśnie” powierzchnią dywanu, dzięki czemu okruchy, kurz i brud zostają poluzowane i można je łatwo zassać.

Dysze do podłóg drewnianych. Tutaj warto wybrać ustnik z miękkim włosiem. W ten sposób możesz skutecznie odkurzać bez pozostawiania śladów na podłodze. Dysza jest również dobra do klinkieru i płytek. Jeśli jednak masz parkiet, możesz korzystnie wybrać ssawkę do parkietu.

Dysze do parkietów. Jeśli masz parkiet, powinieneś rozważyć specjalną ssawkę do parkietu, która jest wyposażona w kółka po obu stronach ssawki. Pędzle są albo syntetyczne, albo z prawdziwego włosia (oba są równie odpowiednie). Nasadka została opracowana specjalnie do twardych podłóg, takich jak parkiet, ponieważ skutecznie, ale delikatnie usuwa roztocza.

2. Potrzebujesz wielu różnych funkcji?

Tam, gdzie niektóre odkurzacze mają tylko kilka funkcji, są inne, które są wyposażone w ich mnóstwo. Wyjaśnij, czy potrzebujesz wielu inteligentnych funkcji, czy możesz zadowolić się mniejszą ilością. Na początek im więcej funkcji, tym droższy odkurzacz. Dlatego dobrze jest zastanowić się, czy wiele funkcji jest naprawdę wartych dodatkowych pieniędzy przed złożeniem zamówienia.

3. Czy przeszkadza Ci hałas?

Podobnie jak w przypadku większości innych urządzeń gospodarstwa domowego, korzystanie z odkurzacza często wiąże się z pewnym rodzajem hałasu. Dla niektórych może to być bardzo irytujące, jeśli nie słyszą swoich myśli podczas pracy odkurzacza, dla innych nie ma to znaczenia. Poziom dźwięku zdecydowanej większości odkurzaczy wynosi od 65 do 80 decybeli, ale jeśli jesteś uczulony na hałas, sprawdź poziom dźwięku jeszcze raz. Przejdź od razu do najcichszego modelu w teście.

4. Czy są jakieś specjalne względy?

W przypadku większości ludzi odkurzacz wystarczy, aby podłogi w domu i ewentualnie meble były wolne od kurzu i brudu. Jednak przy wyborze nowego odkurzacza mogą wystąpić szczególne względy. Niezależnie od tego, czy jest z przewodem, czy bez. Czy Ty lub inne osoby w gospodarstwie domowym mają alergie lub astmę? Poszukaj więc odkurzacza przyjaznego dla alergików. Trzymając zwierzęta w domu, upewnij się, że kupujesz odkurzacz, który usuwa często uporczywą sierść zwierząt.

5. Czy rozmiar ma znaczenie?

Jeśli do odkurzania jest wiele metrów kwadratowych, należy rozważyć odkurzacz, który ma zarówno długą żywotność baterii, jak i rozsądny pojemnik na kurz. W ten sposób możesz osiągnąć więcej w krótszym czasie i nie musisz przerywać pracy, aby naładować lub opróżnić pojemnik. Dodatkowo warto zastanowić się, gdzie należy postawić odkurzacz. Jeśli masz niewiele miejsca do przechowywania maszyny, gdy nie jest używana, poszukaj mniejszego modelu.

6. Ile chcesz zapłacić?

Wyjaśnij, ile chcesz zapłacić za odkurzacz. I ile możesz za to zapłacić. Wtedy łatwiej nie dać się skusić poza potrzeby lub budżet. Pamiętaj też, że niekoniecznie najdroższy odkurzacz jest dla Ciebie najlepszy, podobnie jak najtańszy może być również zbyt tani. Ale na początek nigdy nie pomylisz się w mieście, wybierając jedną z dobrze znanych marek przy zamawianiu nowego odkurzacza. Przejdź od razu do naszego testu bezprzewodowego odkurzacza, aby znaleźć swój następny odkurzacz.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like