Dom, Ogórd

O jakich rzeczach należy pamiętać przy wyborze przypodłogowych listew

Jeśli ktoś planuje położyć na podłodze deski albo panele, to pamiętać też musi o kupnie przypodłogowych listew. Listwy takie spełniają kilka istotnych zadań, i warto zadbać o to, aby je dobrać najlepiej jak się da. W pierwszej kolejności zabezpieczają one podłogę na końcach przed mechanicznymi uszkodzeniami. Jednocześnie zapewniają też elegancki, łatwy wygląd, zakrywając puste przestrzenie, konieczne do pozostawienia przy kładzeniu podłogi. Poza tym dzięki swojej budowie łatwo w nich można schować różne przewody i kable, przykładowo do internetu czy telewizji.

Dostępne są one w kilku różnych wysokościach, a także dużej ilości kolorów i wzorów. Sporo osób dobiera takie listy dopasowując je kolorystycznie do ścian i podłogi. Ale są też tacy właściciele mieszkań i domów, jacy się zdecydowali na kontrastowe połączenia, które również przy odpowiednim dobraniu będą się ładnie prezentować. Listwy dobierać także można do koloru drzwi, jest to również chętnie wybierane rozwiązanie. Ważną rzeczą przy doborze listew jest ich wysokość, a ta w dużym stopniu będzie zależała od wielkości pomieszczenia. Przy małych pomieszczeniach najlepiej sprawdzają się listwy mające wysokość do 6 cm, natomiast w większych wnętrzach pomyśleć można o modelach posiadających nawet 10 cm wysokości. Dla optycznego wyglądu istotne jest też dostosowanie koloru do ściany i podłogi, trzeba to również mieć na uwadze przy wyborze.

Aktualnie listwy są robione z paru materiałów, które się od siebie różnią ceną i wyglądem. Cały czas dużym zainteresowaniem się cieszy naturalne drewno, zapewniające ładny wygląd i dużą trwałość. Klienci wybierają także często listy wykonane z MDF, są one dostępne w dużej liczbie motywów i kolorów. Bogata kolorystyka to także ważna zaleta listew zrobionych z PCV, które są najtańszym rozwiązaniem. Jeżeli ktoś szukał będzie takich listew, to ma kilka możliwości do wyboru, jedna z nich to podanie w oknie wyszukiwarki hasła białe listwy MDF i przeglądnięcie otrzymanych wyników.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz