ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Inne

Motoryzacja – części i sytuacje podczas jazdy

Nieszczęśliwe wypadki zdarzają się codziennie, o każdej godzinie, nawet na równych oraz prostych drogach oraz o jakiejkolwiek porze roku. Chociaż wydaje się, że pewne warunki atmosferyczne znacznie bardziej sprzyjają wypadkom to niemniej jednak nie można czuć się bezpieczniej na przykład wyłącznie skutkiem tego, że pogoda jest lepsza. Jeżeli wobec tego w pogodzie czy również nie zdarzy nam się wypadek, czy to z naszej klarownej winy czy także nie, musimy wiedzieć jak zachować się w czasie takiego wypadku – dla przykładu, niech będzie to wypadek najbardziej kultowy, a w takim razie stłuczka.

Choć jest to sytuacja, w jakiej nerwy i krzyki są jak w największym stopniu typowe, to tak właściwie pierwsze co musimy zrobić, to postarać się uspokoić nasze emocje. Do niczego bowiem nie prowadza, przynajmniej do niczego właściwego. Najistotniejsza w trakcie stłuczki jest pierwsza konfrontacja z drugim kierowcą – powinniśmy uczynić wszystko, żeby wyłącznie nie pogorszyć sprawy, nie wiemy bo na kogo trafiliśmy. Po pierwsze wobec tego sprawdźmy, czy wszelkie osoby uczestniczące w kolizji są całe, czy nic im się nie stało.

Dopiero później jesteśmy w stanie ruszyć do dalszych czynności – jeżeli jednak ktokolwiek uległ jakiejkolwiek kontuzji, poprawniej jest wezwać karetkę bądź policję i jak najszybciej przewieźć poszkodowane osoby do szpitala. Po drugie, jeśli jest to jedynie stłuczka w jakiej nikt nie ucierpiał, ważne jest, żeby usunąć auta z jezdni w takie miejsce, w jakim nie przeszkadzają pozostałym członkom ruchu a później je naprawić – tu przyda się co warto wiedzieć o remoncie silnika przed jego wykonaniem. Następnie dochodzi sprawa policji – mamy dwa wyjścia. Jesteśmy w stanie wezwać policję, co niestety jednoczy się zazwyczaj z większymi problemami, lub spisać oświadczenie bez uczestnictwa policji.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz