Inne

Jakie plusy ma podawanie zwierzętom mniszka lekarskiego

Z zalet różnego rodzaju roślin leczniczych i ziół ludzie korzystają od dawna. Znajdujące się w tych roślinach składniki odżywcze wpływają pozytywnie na nasze organizmy, polepszając ich kondycję i witalność, zwiększając poziom odporności czy zabezpieczając przed wystąpieniem różnych chorób. Jak okazuje się też, wiele takich roślin wykazuje takie oddziaływanie także jeśli chodzi o zwierzęta. Regularne karmienie nimi bardzo pozytywnie wpływa na to, jak posiadane zwierzęta rosną i jak wyglądają.

Wiele osób nie do końca jest świadomych tego, i przy karmieniu opierają się one wyłącznie na gotowych karmach. Tymczasem niedużym kosztem znacznie można poprawić codzienną dietę swojego psa, kota czy królika, właśnie o różne pożyteczne zioła i rośliny. Jedną z nich jest często spotykany i popularny mniszek lekarski. Bardzo charakterystyczne żółte kwiatki, które później zmieniają się w białe kulki, zna chyba każde dziecko. Jak pokazuje praktyka, ta roślina jest także bardzo cenna jeżeli chodzi o zawartość w sobie najróżniejszych minerałów, witamin i czynnych substancji.

W swoim składzie między innymi ma witaminy D, C i A, które są niezbędne do odpowiedniego rozwoju i wzrostu. Ze składników mineralnym wymienić między innymi można żelazo i magnez, które również korzystnie wpływają na stan zwierząt. Do naprawdę cennych składników mniszka zalicza się inulina. Ten wielocukier naturalnego pochodzenia nie jest trawiony w pokarmowym układzie, dlatego też jego działanie przypomina działanie błonnika pokarmowego.

Przez to, że podlega ona w jelitach fermentowaniu, to w ten sposób zapewnia odpowiednią jakość flory bakteryjnej. Mniszek zawiera także dużo antyoksydantów, zwłaszcza duża ich ilość będzie się znajdować w liściach. Systematyczne podawanie zwierzętom tej rośliny pozytywnie wpływa w wielu obszarach. Zapewnia między innymi ładny wygląd skóry i sierści, dzięki swoim właściwościom przeciwutleniającym i przeciwzapalnym. Pomaga w utrzymaniu w zdrowiu kości i stawów, co ma szczególne znaczenie w przypadku starszych zwierząt, a także reguluje procesy trawienne.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz