Sprzedanie kamienicy czy budynku wielorodzinnego jest zupełnie innym wyzwaniem niż sprzedaż zwykłego mieszkania albo domu, i to z wielu różnych powodów. Przede wszystkim mowa tu jest o zupełnie innych kwotach, bowiem niejednokrotnie takie sprzedaże mogą dotyczyć powyżej kilkunastu milionów złotych. To automatycznie znacząco zmniejsza liczbę ewentualnych kupców, gdyż przeważnie będą to inwestorzy chcący potem zarobić na takiej nieruchomości. W części przypadków może jeszcze dojść skomplikowany prawny status, na przykład się wiążący z tym że budynek ma wielu właścicieli, którzy w jakiś sposób muszą dojść do porozumienia.

Dlatego też jeśli ktoś dysponuje taką nieruchomością i będzie ją chciał sprzedać, to powinien to raczej zrobić z pomocą jakieś profesjonalnej firmy. Z wyszukaniem takiej firmy raczej nie będzie dużego problemu, starczy w oknie wyszukiwarki podać słowa kamienice katowice i przejrzeć zwrócone strony. Niektóre takie firmy działają jedynie w określonych miastach, lecz są też takie, które działają w całym kraju. Za nawiązaniem współpracy z takimi firmami przemawia kilka ważnych rzeczy. Po pierwsze jeżeli specjalizują się one w sprzedaży wielorodzinnych budynków, kamienic czy lokali biurowych, to mają duże rozeznanie na rynku i doświadczenie.

Są w stanie między innymi zająć się wszelkimi sprawami formalnymi wiążącymi się z przygotowaniem budynku do sprzedawania, nawet wtedy gdy pojawią się jakieś prawne problemy. Nie wszyscy właściciele będą mieli na to czas a tym bardziej umiejętności, a ewentualne pomyłki mogą opóźnić cały proces lub go wręcz przerwać. Z tego też powodu zdanie się tu na profesjonalistów na pewno bardzo się przyda, ponieważ odpada wiele pracy nad przygotowaniem niezbędnej dokumentacji. Wyspecjalizowane agencje mają też dużo większe możliwości dotarcia do ewentualnych zainteresowanych. Nie tylko poprzez reklamę w internecie i prasie branżowej, ale także przez swoje kontakty, które akurat w takim biznesie bardzo się przydają.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like