ARTYKUŁ SPONSOROWANY,Inne

Jak pielęgnować wrzosy i azalie?

Do roślin wrzosowatych zaliczamy różaneczniki, wrzosy, wrzośce oraz azalie. Te pierwsze są ozdoba naszych ogrodów późną wiosną. Wrzosy natomiast są symbolem jesieni. Są one dość wymagające w uprawie. Wszystkie kwiaty należące do tej rodziny roślin żądają półcienistego oraz spokojnego. Powinny być osłonięte od przeciągów i silnych wiatrów, jakie im szkodzą. Perfekcyjną dla nich glebą jest ta o kwaśnym odczynie, warto to uczynić przed posadzeniem roślin.

Wymagają częstego oraz systematycznego podlewania. Aby woda nie wyparowywała za błyskawicznie, należałoby podsypywać ziemię korą sosnową czy też torfem. Będzie to też chroniło roślinę przed poniektórymi chorobami. Różaneczniki są florami nadzwyczaj wrażliwymi zarówno na warunki atmosferyczne jak i na zanieczyszczenia środowiska. Trzeba przyzwoicie wybrać miejsce, w którym je posadzimy.

Koniecznie trzeba im dostarczać składników odżywczych z grupy makro oraz mikroelementów. Na zimę obowiązkowo trzeba je ubezpieczyć przed zmarznięciem i trzeba zrobić to już przed pierwszymi przymrozkami. Więcej o wrzosach na Rośliny wrzosowate. Kwiaty cebulowe rozkwitają już wczesną wiosną, są trwalsze i o wiele bardziej odporne na zmiany temperatur aniżeli inne rośliny. Ich pielęgnacja wymaga sporo pracy, jednakowoż wynik z pewnością jest jej warty. Wiosna jest dobrą porą na sadzenie cebulek, z których latem wyrosną ładne kwiaty.

Zanim zaczniemy sadzić kwiaty, zaplanujmy ich rozmieszczenie na grządkach. Pomoże nam późnym latem, kiedy będziemy pragnęli wykopać cebulki. Właściwy pomysłem jest sadzenie roślin cebulowych i bylinowych na jednej grządce. Byliny rozkwitają później, więc kiedy rośliny cebulkowe już przekwitną, nasze grządki będą dalej żywe oraz kolorowe.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz