Internet jest obecnie ogromnie popularny jeśli chodzi o prowadzenie biznesu, szczególnie dotyczy to coraz mocniej rozwijającego się handlu. Lecz zaplanowanie w odpowiedni sposób działań nie jest łatwe biorąc pod uwagę konkurencję, dlatego też bardzo się w tym przydają odpowiednie dane. A te najlepiej uzyskać z różnego rodzaju analitycznych narzędzi, w wśród których od dawna najbardziej popularne jest google analytics. W ostatnim czasie udostępniona została zupełnie nowa wersja tego narzędzia, opierająca się na zupełnie innym podejściu i dająca możliwości, jakie jeszcze nie były znane.

Użytkownicy przyzwyczajeni do dotychczasowej wersji z pewnością mogą być zaskoczone już po zobaczeniu panelu administracyjnego, który gruntownie przebudowano. Sporo istniejących raportów zostało wyłączonych lub przeniesionych w inne miejsce, a w zamian jest kilka nowych. Ale jeszcze więcej zmian jest jeśli chodzi o samo podejście do analizowanych danych. Google analytics 4 w miejsce dotychczasowych odsłon wykorzystuje zdarzenia, co zapewnia dużo większą niezależność, a równocześnie umożliwia śledzenie na wielu urządzeniach i platformach. Co ważne, będzie to dotyczyło zarówno zwykłych internetowych stron, jak też aplikacji, jakie coraz powszechniej są używane. Tym sposobem każdy z użytkowników może być całościowo analizowany bez względu na to, gdzie się loguje i na jakim urządzeniu, co daje nieporównywalne możliwości dla osób zajmujących się promocją i marketingiem.

Dużą pomocą dla wielu właścicieli sklepów jest również przewidywanie zachowań użytkowników, można na przykład oszacować prawdopodobieństwa zakupu i odejścia, i w oparciu o to klasyfikować klientów. W związku z tym że to narzędzie jest całkowicie nowe i działające niezależnie od starego, to niezbędne będzie jego odpowiednie uruchomienie. Jeśli kogoś interesować będzie google analytics 4, to jeśli tylko posiada odpowiednią wiedzę, to zająć się tym może sam. Zwłaszcza że wiadomości na ten temat nie brakuje, sporo ciekawych znajdzie się na przykład na stronie https://clickflow.pl/.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like