Duża część kobiet ozdabia bardzo chętnie paznokcie. Różnych możliwości na to jest przynajmniej parę. Bez przerwy dużą popularnością się cieszą rozmaite lakiery. Posiadają one ten plus, że występują w niezliczonej liczbie odcieni i kolorów, a dodatkowo bez żadnego problemu je można nałożyć samodzielnie w domu. W ostatnim czasie coraz większa liczba pań decyduje się też na zrobienie paznokci hybrydowych, tu także kolorystycznych możliwości jest dużo, a bardzo ładnie się one prezentują. O ile hybrydy nakleja się, ale też i ściąga w kosmetycznych gabinetach, to w przypadku lakieru też można sobie z nim poradzić samemu. Wystarczy w tym celu zakupić jakiś sprawdzony, skuteczny zmywacz do paznokci, którym załatwi się całą sprawę.

Jeszcze do niedawna większość takich zmywaczy w swoim składzie zawierała aceton. Ta substancja bardzo skutecznie sobie radzi z dużą częścią lakierów, lecz jest dość agresywna w działaniu. Przy nieumiejętnym stosowaniu albo delikatniejszych paznokciach spowodować nawet może jakieś ich uszkodzenia, dlatego należy tu dość mocno uważać. Są oczywiście sytuacje, kiedy nie obejdzie się bez acetonu, ale jeżeli tylko będzie możliwość, to jednak lepiej czymś innym go zastąpić.

Szczególnie że aktualnie nie ma żadnych problemów z dostępem do wielu dobrych zmywaczy, jakie w swoim składzie acetonu nie zawierają. Na przykład popularne są zmywacze oparte na octanie butylu lub winylu, a jednak bezpieczeństwo ich stosowania jest dużo większe. Poszukując zmywacza pasuje zwrócić swoją uwagę na to, do czego ma być on przeznaczony.

Część tego typu zmywaczy zawiera bowiem dodatkowe pielęgnacyjne substancje, przykładowo olejki czy wyciągi z roślin. Jeżeli celem jest tylko zmycie lakieru, to bardzo dobrze sprawdzą się one w tej roli, gdyż dodatkowo odżywią i nawilżą płytkę. Lecz jeżeli będzie to przygotowanie pod manicure hybrydowy, to tego typu produktów należy unikać. Pozostawić one bowiem mogą jakąś warstwę, która utrudni naklejanie hybrydy i spowodować może szybkie jej odpadanie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like