{Mało osób wie, że tak bardzo popularne neony mają już ponad 100 lat, bowiem pierwsze zaczęły się pojawiać już około 1906 roku. Widać więc, że neonowa reklama to duży kawałek historii, która tak naprawdę cały czas trwa. Klasyczne neony są wykonywane z rurek ze szkła napełnionych mieszaniną szlachetnych gazów. Zależnie od tego, jak wyglądał końcowy skład tej mieszaniny, to uzyskiwano różny kolor światła. Tego typu neony na ścianę czy montowane na dachach i konstrukcjach z pewnością robią duże wrażenie, ale mają parę ważnych wad. Przede wszystkim produkcja ich jest bardzo pracochłonna, a do tego z powodu użycia szkła nie nie są one bardzo wytrzymałe na uszkodzenia mechaniczne.

Przy jakiejś awarii czy uszkodzenia przeważnie takiego elementu nie dawało się naprawić, tylko należało wstawiać zastępczy. Z takich też powodów wydawało się, że ten nośnik reklamy zacznie powoli znikać z naszego krajobrazu, gdy na rynek wkroczyła technologia z diodami LED. Ledowe diody jako źródło światła wdarły się przebojem

Świetlne reklamy od kilkudziesięciu lat są stosowane z dużym powodzeniem, i raczej nic nie będzie wskazywać na to, aby cokolwiek się miało zmienić w tym temacie. Wśród nich wyróżniają się szczególnie neony na ścianę, wielu osobom kojarzące się między innymi z kasynami w Las Vegas, Makau czy Singapurze. Taka reklama ma wiele zalet, z takich też powodów cały czas jest bardzo popularna.

Przede wszystkim niezwykle skutecznie dociera do odbiorcy o każdej porze dnia. Praktycznie każdy napis ledowy będzie bardzo dobrze widoczny nawet z kilku kilometrów, zwłaszcza wieczorami i nocami. Jeśli będzie on dodatkowo migał, zmieniał kolory czy formę, to przyciągnie uwagę większości przechodniów. Dużą zaletą takiej formy reklamy jest też cena, szczególnie w ostatnim czasie, gdy zaczęto w niej wykorzystywać technologię ledową. Typowe neony są robione ze szklanych rurek wypełnionych różnymi gazami. Po przyłożeniu napięcia do zakończeń rurek gaz w środku zacznie świecić, i taka rurka jest z widoczna z daleka.

Jednak proces produkcji jest dość skomplikowany, a dodatkowo szkło nie jest zbyt odporne na uszkodzenia mechaniczne. Pojawienie się na rynku technologii ledowej spowodowało, że to źródło światła zaczęto z powodzeniem używać także w neonach, dzięki czemu zyskały one drugie życie. Neony led produkuje się w rurkach wykonanych z tworzywa sztucznego, przez co nie tłuką się i są bardzo odporne na zewnętrzne czynniki atmosferyczne.

Przez do z powodzeniem można je montować zarówno we wnętrzach budynków, jak również poza nimi. Neony na ścianę robione z diod LED dają również znacznie więcej możliwości w zakresie kolorów i kształtów. Szkło miało pewne ograniczenia jeśli chodzi o możliwości formowania, plastik pod tym względem jest znacznie elastyczniejszy. Dzięki temu każdy zrobić sobie może neon na zamówienie właśnie taki, jaki będzie potrzebny. Czy to w postaci napisu lub szyldu, czy wzoru o większym skomplikowaniu. Bowiem przy neonach ledowych nie ma żadnych problemów ze zrobienie każdego wzoru i kształtu.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like