Dom, Ogórd

Jakie pozytywne skutki ma podawanie mniszka zwierzętom

Na polach i łąkach w naszym kraju rośnie wiele roślin, jakie przez wielu uważane są nawet za chwasty. Właśnie w taki sposób traktowany jest mniszek lekarski. Większości z nas kojarzył się on będzie z dmuchawcami, które tak bardzo lubią dzieci. Ale sporo osób niekoniecznie za nim przepada, ponieważ z uwagi na to że rośnie bardzo szybko i ma rozgałęzione korzenie, to trudno się go pozbyć. Ale jednocześnie mniszek zjadany jest chętnie przez zwierzęta roślinożerne, gdyż dostarcza im sporej ilości składników odżywczych.

Jak się jeszcze okazuje, z wielu zalet mniszka korzysta od dawna medycyna naturalna, gdyż ta roślina ma w sobie sporo witamin, minerałów i rozmaitych substancji. Do tych ostatnich zaliczają się barwniki i flawonoidy, a z minerałów potas i żelazo. Lecz susz z mniszka bardzo dobrze się też nadaje do tego, żeby dodawać go zwierzętom, i to nie tylko takim które żywią się roślinami. Nadaje się bardzo dobrze on do suszenia, a z uwagi na to że jego występowanie jest powszechne, to praktycznie będzie mógł go każdy może go zebrać i wysuszyć. Rzecz jasna nie ma też żadnych problemów, aby zakupić gotowy susz w jednym ze sklepów internetowych. Jedynie trzeba zwrócić uwagę na to, aby był on dobrej jakości.

Jeśli będzie chodzić o wpływ mniszka na zwierzęta, to można tu wymienić parę rzeczy. Przede wszystkim dzięki wspomnianym składnikom mineralnym i witaminom wpływa pozytywnie on na ogólną odporność, w dłuższej perspektywie czasu chroniąc przed rozmaitymi chorobami i schorzeniami. Ta cenna roślina ma właściwości oczyszczające, przez co podawanie jej do karmy pozwoli oczyścić z rozmaitych toksyn i szkodliwych substancji. Z pewnością warto go dawać zwierzakom, jakie mają rozmaite problemy z układem pokarmowym, ponieważ reguluje on procesy trawienne. Ale też i osobnikom starszym, ponieważ wpływa pozytywnie na kości i stawy, pozwalając je utrzymać w dobrej formie. Niektóre substancje zawarte w mniszku mają właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne, a to pomaga na przykład w utrzymaniu ładnej sierści.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz