Jeżeli ktoś chce szybko i stosunkowo tanio zmienić wygląd swojego auta, to w pierwszej kolejności pomyśleć może o wymianie felg. To właśnie one stanowią podstawę tak popularnego optycznego tuningu optycznego, który obecnie się cieszy rosnącym zainteresowaniem. Felgi JR Wheels od razu rzucają się w oczy, zwłaszcza jeżeli mają ciekawą budowę i będą się wyróżniać wyglądem. W przypadku felg fabrycznych, dostarczanych na wyposażeniu, przeważnie wygląda to nijako, bowiem seryjne felgi nie wyróżniają się niczym szczególnym.

Zupełnie sytuacja wygląda, jeżeli ktoś przeglądnie ofertę jednej z firm zajmujących się sprzedażą rozmaitych felg. Ilość oferowanych wzorów jest naprawdę duża, do tego dochodzą też rozmaite kolory, i z tego też powodu końcowy wybór dla niejednego właściciela samochodu może być dużym wyzwaniem.

W pierwszej kolejności trzeba się dobrze zastanowić nad tym, jak te kupowane felgi concaver powinny się prezentować. Niezwykle popularne między innymi są w ostatnich czasach modele z większą ilością cienkich szprych. W pewnych wersjach jest ich nawet kilkanaście, a prezentują się one naprawdę nowocześnie i ciekawie. Szczególnie jeśli wybierze się większą średnicę, a jednocześnie opony o niższym profilu. Wówczas samochód nabierze sportowego charakteru, a to wszystko przy tak niewielkich zmianach jak montaż nowych felg.

Przy wyborze należy zwrócić uwagę na parę istotnych spraw. Oczywiście niezwykle istotna będzie średnica z uwzględnieniem zakładanych opon, które muszą pasować do specyfikacji ustalonej przez producenta. Obowiązkowo przyjrzeć się też należy szerokości. Jeżeli się kupi superlekkie felgi SL02 zbyt szerokie, to będą one wystawały za obrys karoserii. W takim przypadku na pewno samochód nie przejdzie przeglądu technicznego, a jeżeli kierowca zostanie zatrzymany przez patrol policji, to dostanie mandat. Przy zakupie niezwykle przydatnym rozwiązaniem są tak zwane wirtualne przymierzalnie felg. Można w nich sprawdzić, jak znaleziony model będzie wyglądał na danym samochodzie, co umożliwi szybkie zweryfikowanie, czy faktycznie spełni on wymagania.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like