Osoby, które sprzedawały przez dłuższy czas swój samochód doskonale wiedzą ile wysiłku to kosztuje. Ciągłe odbieranie telefonów od zainteresowanych osób czy też umawianie się na oględziny i jazdy próbne będą pochłaniać sporo czasu, a rezultaty tego bywają bardzo różne.

Niejednokrotnie okazywało się, że ostatecznie żeby samochód sprzedać trzeba było znacznie zmniejszyć cenę, a całość trwała wiele miesięcy. Jeśli więc ktoś potrzebuje sprawnie spieniężyć swoje auto, to powinien zastanowić się dobrze czy chce to robić samemu. Jedna z opcji wówczas będzie jakiś komis. W nim całością spraw związanych z utworzeniem ogłoszenia, prezentacją samochodu i jazdami próbnymi zajmować się będą jego pracownicy. Oczywiście nie za darmo, bo w przypadku komisu będzie trzeba po sprzedaży zapłacić określoną prowizję. Najczęściej jej wysokość wynosi między kilka a kilkanaście procent od wartości sprzedaży.

Ale i tak ostatecznie wiadomo nie będzie, jak szybko auto znajdzie nabywcę, z tego też powodu warto jeszcze rozważyć skup samochodów Kraków. Tu także cena będzie nieco mniejsza od możliwej na rynku, lecz za to dużą zaletą jest to, że ustalone pieniądze otrzyma się w zasadzie od razu. Same formalności z reguły załatwiane są bardzo szybko. Niekiedy nawet w tym samym dniu, w jakim zadzwoniło się do firmy, można spodziewać się odbioru auta oraz wypłaty. Jedną z dużych zalet korzystania z takiej opcji jest też to, że skup samochodów Kraków jest także zainteresowany samochodami po wypadku czy zepsutymi, tak więc jeżeli ktoś taki posiada, to również w taki sposób go sprzeda.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like