Skupy używanych samochodów cieszą się coraz większą popularnością, między innymi z powodu wielu zalet tego typu transakcji. A najistotniejsza z nich to szybkość, bowiem często pieniądze otrzymuje się nawet tego samego dnia, kiedy kontakt został nawiązany. Dla sporej części sprzedawców ma to duże znaczenie, ponieważ odpada im potrzeba oczekiwania tygodniami czy miesiącami na znalezienie kupca, a w międzyczasie ciągłe umawianie się na oglądanie i jazdy próbne. Co będzie też istotne, to fakt że często nie ma znaczenia ogólny stan samochodu ani jego status prawny. Dobry skup aut Kraków w każdym przypadku zaproponuje przyzwoite pieniądze, a jeśli będzie potrzeba, to podjedzie własną lawetą.

Sprzedaż samochodu firmie zajmującej się skupem z reguły przebiega w kilku etapach. Na początku osoba mająca taki zamiar musi nawiązać kontakt, albo telefonicznie, albo poprzez stronę internetową. Coraz częściej spotyka się dedykowane formularze, w jakich podaje się informacje na temat marki, modeli, wyposażenia i przebiegu, i na podstawie tego otrzymuje się przybliżoną wycenę. Ostateczną otrzyma się po dokładnych oględzinach wykonanych przez zewnętrznego inspektora albo pracownika firmy, który dokładnie zweryfikuje auto pod względem stanu technicznego.

Niekiedy taki skup samochodów Kraków opiera się na przesłanych przez właściciela zdjęciach, lecz w takim przypadku przy odbieraniu i tak nastąpić może ostateczna weryfikacja. Jeśli propozycja zostanie zaakceptowana, to zostanie zająć się wszystkimi formalnościami, podpisać dokumenty i dostać pieniądze. Najczęściej da się to zrobić od razu przy wizycie weryfikującej, a jeżeli wycena była wykonywana wyłącznie zdalnie, to gdy podjedzie kierowca. W sytuacji, gdy sprzedawany samochód nie może z różnych powodów jeździć po drogach, to firma https://skupaut.malopolska.pl/ zorganizuje dla niego lawetę. Umowa sprzedaży z reguły jest standardowa, tak więc należy jedynie uzupełnić w niej informacje o sprzedającym i podpisać. Umówione pieniądze wypłacane są przeważnie gotówką, lecz w lepszych skupach nie będzie też problemu z przelewem.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like