Liczba funkcjonujących u nas internetowych serwisów wynosi kilkaset tysięcy, a w skali całego świata będzie ich wiele razy więcej. A to związane jest z niesamowicie dużą ilością najróżniejszych informacji, które znajdują się w sieci, i do których każdy może się swobodnie dostać. Nasze przepisy nie pozwalają na publikowanie tylko pewnych rodzajów treści, przykładowo nawołujących do przemocy czy szerzących nienawiść.

Lecz jeżeli na którejś stronie pojawią się informacje niekoniecznie prawdziwe, to tak naprawdę nic z tym nie można zrobić, oprócz tego aby nauczyć się je znajdować. Co w praktyce do łatwych rzeczy nie należy, ponieważ w wielu przypadkach niejednokrotnie naprawdę ciężko się połapać, czy jakiś artykuł zawiera prawdę, czy jednak jest zmanipulowany albo autorowi nie bardzo się chciało przyłożyć w czasie jego pisania. Ogólnie powody takiego stanu rzeczy są dwa. Pierwszy z nich to niestaranność osób, które takie publikacje umieszczają w sieci. Niejednokrotnie nie będzie im się chciało dokładnie wyszukać i sprawdzić informacje, kopiują przypadkowo to co znajdą, i koniec końców wychodzi w tego informacyjny bałagan. Zaś drugi powód to manipulacja informacjami, w celu osiągnięcia określonych korzyści. Internet jest potężnym narzędziem do tego, żeby kształtować społeczne opinie czy też podsycać różne lęki.

Można też coraz bardziej usłyszeć o tak zwanych fake newsach, które w swoim założeniu powodować mają negatywne emocje czy niepokoje. Walka z tego typu fake newsami wcale łatwa nie jest, bo niejednokrotnie są one prawdziwe, podobnie jak miejsca w których są do znalezienia. Z tego też powodu trzeba z pewną ostrożnością podchodzić do tego, co się znajdzie w sieci. Na stronie internetowej napisać można w zasadzie wszystko, jeśli nie łamie to przepisów prawa, a znajdą się osoby, które po zobaczeniu we wszystko uwierzą. Tak więc najlepiej wybierać sprawdzone źródła, a do takich niewątpliwie zalicza się serwis https://www.cojaczytam.pl/. Wtedy można mieć pewność, że to co zostanie znalezione w takim miejscu ma całkowite pokrycie w faktach.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like