Aktualne przepisy budowlane potrzebują posiadania świadectw energetycznych dla każdego budynku. Jest to wybitnie znaczący dokument, bo stwierdza, czy budynek jest energooszczędny, czy nie. Dla właścicieli domów jednorodzinnych może mieć niesłychanie ogromne znaczenie, bowiem w przypadku sprzedaży domu energooszczędnego, jego cena z pewnością będzie wyższa aniżeli za dom budowany wedle dawnych standardów. Prócz stosownej architektury obiektu, nadzwyczaj istotne jest źródło energii, z której korzysta dom.

Kolektory słoneczne, to dziś coraz bardziej przystępne oraz znajdujące uznanie rozwiązanie techniczne, umożliwiające korzystanie z darmowej energii słonecznej. Od kilku lat ceny energii pozyskiwanej z nieodnawialnych źródeł energii rosną, a razem z nimi rosną koszty eksploatacji mieszkań – wobec tego sprawdź już dziś https://sunking.pl/krakow/. Ogrzewanie wnętrz przy pomocy energii elektrycznej lub ewentualnie gazu, rozpoczyna powoli przerastać możliwości normalnego Kowalskiego. To kłopotliwe, w wielu budynkach, szczególnie starych kamienicach nie wolno na razie zainstalować paneli słonecznych, ale już powstają wielorodzinne domy ogrzewane przez kolektory słoneczne.

Szacuje się, że przy dobrym doborze instalacji, można zaoszczędzić nawet do 90% energii pozyskiwanej ze źródeł nieodnawialnych. Dużo osób jeszcze się obawia, iż ponieważ nie jesteśmy państwem nasłonecznionym przez cały rok, ogrzewanie energią słoneczną może się nie spowodować. Nowoczesne kolektory słoneczne, pobierają energię słoneczną nawet przy znaczącym stopniu zachmurzenia. W praktyce, tylko w porze zimowej będziemy musieli uzupełniać ilość potrzebnej energii, energią elektryczną. Od wiosny do jesieni, w pełni wystarczy nam przetworzona energia słoneczna.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like