{Podczas produkowania żywności wymagane jest zapewnienie odpowiednich standardów związanych z bezpieczeństwem. Niezwykle istotne jest przede wszystkim to, żeby nic niechcianego nie zostało umieszczonego w opakowaniu. I nie chodzi tu jedynie o zanieczyszczenia chemiczne czy biologiczne, ale o elementy metalowe, jakie również mogą się w żywności znaleźć. Rzecz jasna nikt specjalnie nie będzie ich tam umieszczał, ale starczy że odłamie się jakiś kawałek śruby czy obudowy, aby pojawił się problem.

Z takich też powodów podczas produkcji żywności] detekcja metali jest niezwykle istotna, i stosowana być powinna zawsze jak to jest wymagane. separacja metalu z reguły jest realizowana za pomocą specjalnych urządzeń z magnesami neodymowymi. W zależności od charakteru sprawdzanego materiału magnesy te mogą mieć zróżnicowaną formę.

Tego typu urządzenia sprawdzają się najlepiej w przypadku materiałów sypkich, pod wpływem silnego pola magnetycznego wszystkie metalowe elementy są przyciągane do magnesu. Niestety separacja metalu przy pomocy neodymowych magnesów jest skuteczna jedynie dla metali które wykazują magnetyczne właściwości. Przy miedzi, mosiądzu czy stopów aluminium urządzenia magnetyczne nie sprawdzą się, dlatego należy szukać innych metod. W ostatnim czasie rosnącą popularność zaczynają zyskiwać detektory wykorzystujące promieniowanie rentgena. Umożliwiają one detekcję także nieżelaznych metali, a dodatkowo są w stanie wykryć każde najdrobniejsze zanieczyszczenie, bez zakłóceń pochodzących od metalowych podzespołów.

Tego typu urządzenia cechują się różną czułością, zależnie od tego, gdzie się je stosuje. W spożywczej branży będzie się wymagało, aby ta czułość ta była jak największa, ponieważ nawet najmniejsze drobiny mogą stanowić duże zagrożenie. Standardem przy urządzeniach z neodymowymi magnesami jest wyłapywanie elementów o wymiarze kilkudziesięciu µm, co gwarantuje rzeczywiście wysokie bezpieczeństwo. Z magnetycznych separatorów chętnie korzystają zarówno największe koncerny produkujące żywność, jak też mali wytwórcy.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Comments

  1. +Reklama+
    W celu uniknięcia nieporozumień, klient powinien skrupulatnie przeczytać informacje dotyczące wymiarów i pojemności porcelany. Precyzyjne zrozumienie tych danych może zapobiec ewentualnym rozczarowaniom po otrzymaniu zamówienia. Dlaczego porcelana Lubiana jest tak popularna? Odpowiedź znajdziesz tutaj.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

You may also like